Taśma antypoślizgowa SZARA 50mm x 18m StandardGrip klasa R13 (średnie ziarno P60)
Wystaw opinię o produkcie
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: SG-GRY-50-18-1
Cechy produktu
taśma antypoślizgowa
- kolor szary
- szerokość 50mm
- długość 18m
- odporność na warunki atmosferyczne TAK
- wielkość ziarna średnie
- grubość cienkie (mniej niż 2mm)
- abrazyjność abrazyjna (pokryta ostrymi minerałami)
- Klasa antypoślizgowości R13 wg DIN EN 16165:2023-02
Opis
OPIS
StandardGRIP to samoprzylepna okleina w formie taśmy, posiadająca powierzchnię o właściwościach przeciwpoślizgowych (klasa R13).
Składa się z folii z tworzywa sztucznego (PVC – polichlorek winylu) pokrytej od spodu cienką warstwą kleju, a od góry posypką z tlenku glinu. Warstwa tlenku glinu zwiększa tarcie pomiędzy obuwiem a zabezpieczaną powierzchnią.
Tlenek glinu ma formę bardzo ostrych i twardych kryształów, dzięki czemu produkt charakteryzuje się wysoką chropowatością oraz wysokim współczynnikiem tarcia (CoF). Kryształy tlenku glinu są zespolone z warstwą nośną za pomocą barwionej żywicy polimerowej, co czyni produkt wyjątkowo trwałym.
Wielkość ziarna posypki odpowiada w przybliżeniu gradacji P60 (250–300 µm).
Produkt jest wodoodporny oraz cechuje się wysoką odpornością na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne. Wykazuje również odporność na większość powszechnie stosowanych środków czystości, a także na smary i oleje.
ZASTOSOWANIE
Okleina StandardGRIP przeznaczona jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, w ciągach komunikacji pieszej (poziomych i pionowych) odbywającej się w obuwiu. Jest to produkt ogólnego przeznaczenia o szerokim spektrum zastosowań. Polecany szczególnie do zabezpieczania przed poślizgiem stóp takich elementów jak schody oraz korytarze. Dedykowana jest również do stosowania na wszelkiego rodzaju szczeblach, stopniach, pochylniach, elementach maszyn itp.
Wielkość ziarna zoptymalizowana pod kątem użytkowania produktu w miejscach, gdzie ilość gromadzenia zanieczyszczeń (takich jak błoto, śnieg czy smar itp.) jest niewielka lub sporadyczna.
Uwagi:
- Użytkowanie produktu gołą stopą może powodować nieprzyjemne odczucia.
- W razie upadku istnieje ryzyko otarć ciała w miejscach niechronionych odzieżą.
- Nie zaleca się stosowania produktu w miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci, takich jak place zabaw czy urządzenia rekreacyjne dla dzieci.
MONTAŻ
StandardGRIP to produkt samoprzylepny. Bezpośrednio przed montażem należy usunąć warstwę zabezpieczającą (przekładkę) znajdującą się na spodzie produktu.
Produkt przeznaczony do montażu na podłoża posiadające jednocześnie wszystkie wymienione warunki: muszą być płaskie, gładkie i nie mogą być porowate.
Produkt przeznaczony jest do stosowania na podłoża typu ceramicznego, metale bez powłoki oraz z powłoka (lakierniczą, emaliową, galwaniczną oraz anodową), kamienie naturalne- twarde nie porowate. Produkt można stosować na podłoża wykonane z innych materiałów o ile nie zawierają substancji wchodzących w reakcję chemiczną z produktem lub powodujących przyśpieszona jego degradację.
Nie należy przyklejać na podłoża nasiąkliwe.
Podłoże powinno być czyste, suche i posiadać temperaturę odpowiednią do aplikacji.
Podłoże należy oczyścić z kurzu, tłuszczy oraz wszelkich innych substancji wpływających na przyczepność taśmy. W tym celu należy użyć powszechnie używanych do tego celu środków mechanicznych i chemicznych.
Podczas przyklejania, należy zadbać, aby cala powierzchnia taśmy stykała się z podłożem. W tym celu konieczne jest wyciśnięcie powietrza z pomiędzy taśmy i podłoża za pomocą specjalnego wałka do przyklejania taśm.
Produkt należy naklejać na podłoże o temperaturze w przedziale +10°C do +50°C.
Podczas naklejania, należy zadbać, aby produkt posiadał temperaturę w przedziale +10°C do +50°C.
Uwagi:
- Przez jakiś czas po aplikacji, od produktu mogą oddzielać się ziarna, które niedostatecznie związały się z podłożem i nie zostały usunięte podczas procesu oczyszczania. Jest to zjawisko normalne. Oddzielona ziarna są ostre i mogą powodować rysy, dla tego nie polecamy stosowania produktu w otoczeniu, gdzie ten efekt jest niepożądany. Jeśli istnieje taka potrzeba, można zminimalizować samoistne oddzielanie się ziaren. Należy w tym celu, przetrzeć produkt (po jego naklejeniu na podłoże) suchą szczotką z twardym włosiem. Udzielone w ten sposób ziarno, można łatwo zebrać; na przykład odkurzaczem lub szczotką do zamiatania.
- Standardowo produkt dostarczany jest w formie pasów (rolki). Aby zminimalizować prawdopodobieństwo poślizgu, polecamy nie pozostawiać przestrzeni między pasami większej niż 5 cm. Zwiększenie odległości pomiędzy pasami może zwiększać prawdopodobieństwo uślizgu stopy. Sugerujemy zachowywać 5 cm odległość między elementami okleiny również w przypadku stosowania produktu w postaci innych kształtów; takich jak koła czy kwadraty.
PARAMETRY TECHNICZNE
|
parametr |
wynik |
|
Wielkość ziarna |
średnia – 250 – 300 µm (P60) |
|
Grubość całkowita z klejem (bez przekładki) |
0,7mm |
|
Grubość przekładki |
0,1mm |
|
Przekładka |
Papier lub folia – do usunięcia przed montażem |
|
Rodzaj kleju |
Modyfikowany klej akrylowy na bazie rozpuszczalnikowej |
|
Czynnik zwiększający przyczepność |
Posypka z ziarna tlenku glinu zespolona z nośnikiem za pomocą żywicy polimerowej |
|
Temperatura montażu |
10°C do +50°C |
|
Zakres temperatury pracy |
-30°C do +70°C |
|
Czas do pełnej przyczepności kleju od momentu montażu |
24 godziny |
|
Czas do użytkowania od momentu montażu |
natychmiast |
|
Siła klejenia wg FINAT FTM I (180° kąt odrywania)
|
23 (N/25mm) po 20 minutach od przyklejenia 27 (N/25mm) po 24 godzinach od przyklejenia |
|
Tolerancja wymiarowa produktu gotowego w formie taśmy – szerokość/grubość/długość (+/-) (dla wyrobów szerokości powyżej 50mm) |
4% i nie więcej niż 5mm/10%/3% |
|
Tolerancja wymiarowa produktu gotowego w innej formie niż taśma (+/-) |
2mm |
|
Klasa antypoślizgowa wg DIN EN 16165:2023-02 |
R13 |
|
Współczynnik tarcia CoF na sucho wg EN16165:2021 (test wahadła angielskiego) |
1,02 (102 PTV) |
|
Współczynnik tarcia CoF na mokro wg EN16165:2021 (test wahadła angielskiego) |
0,71 (71 PTV) |
Uwagi:
Przyczepność produktu do podłoża zależy od rodzaju materiału, jego czystości oraz innych czynników. Aby upewnić się, że produkt odpowiednio zwiąże się z powierzchnią, zaleca się dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie podłoża, a następnie przeprowadzenie testu. Słaba przyczepność zazwyczaj wynika ze złego przygotowania podłoża lub zastosowania produktu na materiale nieprzeznaczonym do jego użycia. W takich przypadkach nie ma podstaw do uznania reklamacji.
ZASTRZEŻENIA
Produkt należy stosować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami zawartymi w niniejszym dokumencie i w instrukcji dołączonej do produktu (jeśli występuje).
Produkt jest uważany za bezpieczny. Stosowany zgodnie z przeznaczeniem, w normalnych i racjonalnie przewidywalnych warunkach użytkowania, nie stwarza zagrożenia lub stwarza jedynie minimalne, dopuszczalne ryzyko.
Produkt jest artykułem w rozumieniu rozporządzenia Wspólnoty Europejskiej nr 1907/2006 (art. 3, REACH) i zgodnie z rozporządzeniem 1272/2008 (art. 31) nie wymaga Karty Charakterystyki SDS/MSDS.
Wszystkie informacje zawarte w niniejszej artykule oparte są na aktualnym stanie wiedzy oraz testach producenta. Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian parametrów bez wcześniejszego powiadomienia. Dane te nie stanowią gwarancji właściwości w rozumieniu przepisów prawa i nie mogą być podstawą do roszczeń. Użytkownik jest zobowiązany do samodzielnego zweryfikowania przydatności produktu dla konkretnego zastosowania.
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Bezpieczeństwo produktu
Certyfikaty i ostrzeżenie bezpieczeństwa
- Spełnia wymagania dyrektywy RoHS (ograniczenie stosowania niebezpiecznych substancji).
Producent
HANSA FAMILY Adam Jabłoński
ul. Wólczyńska 133
bud. 5, lok. 58
01-462 Warszawa, Polska
Pliki do pobrania
Karta Techniczna StandardGRIP z instrukcją montażu